— PRODEJ ČERPADEL —

Kvalitní čerpadla a další čerpací technika

Zabýváme se opravami a prodejem čerpadel a čerpací techniky. Rádi Vám pomůžeme vybrat správné čerpadlo a provést montáž přímo u zákazníka.

V našem sortimentu naleznete kalová, vřetenová, povrchová, bazénová, oběhová a odstředivá čerpadla. Dále u nás také seženete domácí vodárny, tlakové nádoby na vodu, elektromateriál, vše pro instalaci.

Kalová čerpadla

Pokud potřebujete čerpat nečistoty, kaly, septiky a jímky, všeobecně kapaliny obsahující velké množství nečistot jako jsou mechanické částice například ze zaplaveného výkopu či sklepu doporučujeme použít kalové čerpadlo, slangově nazývané kalovka.

Kalová čerpadla vynikají velkým dopravním množstvím, ale nedisponují velkou dopravní výškou, protože jsou zpravidla používána právě do výkopů či bazénů, kde je hladina čerpané kapaliny nižší. Tento typ ponorných čerpadel je také vhodný na čerpání i čisté vody, proto je použití kalových čerpadel širší než ostatních čerpadel. 

Ponorná čerpadla

Ponorné čerpadlo je čerpadlo, jehož konstrukční uspořádání dovoluje, aby bylo při čerpání umístěno pod hladinou čerpané tekutiny. Může proto čerpat tekutiny i z velkých hloubek, např. z hlubinných studní. Výrazem ponorné čerpadlo se dnes rozumí většinou soustrojí čerpadlo-elektromotor. Možnost ponoření tak limituje technická úroveň utěsnění elektromotoru.

Povrchová čerpadla

Povrchová čerpadla se dělí na nerezová čerpadla, litinová čerpadla nebo plastová čerpadla. Většinou mají samonasávací schopnost, tzn. že si dokáží nasát vodu i když je v sacím potrubí vzduchová bublina např. protéká sací koš nebo uniká voda sacím potrubím. 

Bazénové čerpadla

Samonasávací bazénové čerpadla se zabudovaným předfiltrem a motorem izolovaným od čerpané vody. Čerpadla jsou zhotovena z vysoce kvalitních plastů, odolných proti korozi a proti vydírání pískem. Difuzor z nerez oceli. 

Oběhová čerpadla

Oběhová čerpadla jsou známá i pod názvem cirkulační. Tento typ čerpadel se používá v topných systémech pro zajištění cirkulace vody. Spousta lidí si je oblíbila především kvůli jejich nízké spotřebě energie. S tím souvisí i nižší náklady na jejich provoz a velmi výhodný poměr cena-výkon. Oběhová čerpadla z naší nabídky se vyznačují také velmi dlouhou životností. Oběhová čerpadla jsou stále nejoblíbenější volbou pro domy i byty, především kvůli zajištění okamžité dodávky teplé vody

Potravinářská čerpadla

Jak už název napovídá, potravinářská čerpadla jsou naprosto nezbytná pro bezproblémové fungování přečerpávacích procesů v potravinářském průmyslu. Jsou potřeba všude tam, kde je důležité bezpečně čerpat mléko, mošty, likéry, ale i rostlinné oleje nebo alkoholy. Proto je podstatné, aby potravinářská čerpadla splňovala veškeré bezpečnostní i hygienické nároky. Při použití čerpadla totiž musí být zachována kvalita přečerpávané kapaliny. A my vám taková spolehlivá čerpadla můžeme nabídnout! Vyberte si u nás jedno ze samonasávacích bronzových čerpadel, která dokážou čerpat tekutiny až do teploty 90 stupňů Celsia. 

Domácí vodárny

Domácí vodárna je zařízení pro dopravu a úpravu vody z vlastního zdroje do domovního vodovodu. Vlastním zdrojem může být studna, vodní tok či nádrž s dešťovou vodou. Domácí vodárny se zřizují v místech, kde není možnost napojení na veřejný vodovod, nebo tam, kde je to výhodné z hlediska uživatele.
S tlakovou nádrží - tzv. Darling se skládá z čerpadla, tlakové nádrže, sacího a výtlačného potrubí a z potřebného pojistného a ovládacího zařízení. Používají se zde buď samonasávací nebo odstředivá čerpadla ovládaná tlakovým spínačem. Velikost tlakové nádoby by měla být taková, aby čerpadlo seplo maximálně 6krát za hodinu.

TLAKOVÉ EXPANZNÍ NÁDOBY

Maximální pracovní tlak 10 barů, maximální teplota vody 90°C.

Tlakové nádoby membránového typu se používají v domácnosti, zemědělství i v průmyslu. Jsou vhodné pro zvyšování tlaku, přepravu, nebo jako zásobníky vody. Pro zajištění spolehlivosti je u všech nádob provedena tlaková zkouška a nádoby jsou přednastaveny na tlak 2 bary. Nádoby mají vysokopevnostní bezpečnou ocelovou konstrukci a kvalitní butylovou membránu oddělující čerpanou kapalinu od stlačeného vzduchu. Uvnitř nádoby je polypropylenová vložka. Vnější povrch tlakových nádob je ošetřen epoxidovým antikorozním nástřikem. Pro zabránění koroze je na vstupu použité připojení z nerez oceli. Vzduchový ventil je chráněný plastovým krytem.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Sem vložte podnadpis